احکام فقهی قضاء و جزاء

سوال : برخورد قضایی با مسولین نظام اسلامی در صورت ارتکاب  جرم و استحقاق حبس و زندان چگونه است؟ آیا  نباید به آنان دستبند یا تازیانه زد و یا جرم آنان را اعلان و مانند سایر زندانیان با آنها رفتار کرد؟

در پی استفتائی که از حضرت آیت الله علی اکبر سیفی مازندرانی دربارۀ مجازات منافقین زندانی گردیده واشکالی که برخی برامام راحل کرده اند چنین پاسخ دادند

اشکال: چرا امام راحل با اعدام منافقین زندانی که هنوز دست به سلاح نبرده بودند موافقت نمود. در حالی که عنوان محارب بدون حمله ی مسلحانه صادق نیست.

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

بالا