احکام فقهی خانواده

سلام علیکم

اگر بعد از عقد ازدواج معلوم شود كه مرد عيبى دارد كه زن مى تواند عقد را فسخ كند، آيا در اين هنگام حق مطالبه مهر را دارد؟ اگر مرد عنین باشد حکم آن چیست؟

۱- آیا تکثیر نسل از دیدگاه روایات و نصوص امری مطلوب به شمار می آید یا خیر؟

۲- وظیفه حکومت اسلامی در این باره چیست؟

۳- با توجه به دیدگاه مقام معظم رهبریدام ظلّه العالی در مورد صورت تکثیر نسل و اولویت آن نسبت به بسیاری از امور٬ آیا مصوباتی که بر خلاف نظرات ایشان می باشد جنبه شرعی دارد یا خیر؟

جناب الشيخ آية الله علي اكبر السيفي المازندراني دامت بركاته السلام عليكم ورحمة الله وبركاته تفضلوا علينا بالإجابة عن الأسئلة التالية مع فائق الشكر و الامتنان

١- ما حكم مداعبة الزوج لزوجته بادخال  قضيب صناعي أو نحو ذلك في فرجها الموجب للانزال او للتهيج الجنسي؟

محضر مبارک فقیه محقق حضرت آیت ا... سیفی مازندرانی

سلام علیکم:

مادربزرگی به نوه ی دختری خود 4 ماه شیر داده است، آیا این شیر دادن موجب باطل شدن ازدواج بین دختر و دامادش می شود؟

محمد صادق میرزائی

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

بالا