استفتائات

استفتاء از محضر فقیه محقق آیت الله سیفی مازندرانی درباره لایحه ی FATF

 

سلام علیکم

گاهی از سوی عده ای مطرح می شود که حکومت اسلامی نمی تواند گردشگران خارجی را که به کشورمان وارد می شوند ملزم به رعایت حجاب کند. از حضرتعالی تقاضا دارم حکم این موضوع را بیان بفرمائید.سؤال دیگر آنکه:آیا حکومت اسلامی شیعی می تواند اقلیت های مذهبی که در کشور اسلامیمان زندگی می کنند را ملزم به رعایت حجاب نماید؟                                  روح الله آسوده

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

با توجه به اظهار نظر یکی از مسئولین دولتی در جلسه ای رسمی پیرامون منع برخورد قهر آمیز با متخلفان اقتصادی، حکم شرعی پیرامون این اظهار نظر را مرقوم بفرمائید.

 

سوال : برخورد قضایی با مسولین نظام اسلامی در صورت ارتکاب  جرم و استحقاق حبس و زندان چگونه است؟ آیا  نباید به آنان دستبند یا تازیانه زد و یا جرم آنان را اعلان و مانند سایر زندانیان با آنها رفتار کرد؟

استفتاء از محضر فقیه محقق آیت ا... سیفی مازندرانی پیرامون چند مسأله مهم سیاسی و حیاتی کشور

صفحه1 از3

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

آمار بازدید

امروز
دیروز
آمار کل
3573
14418
2031476
بالا