حجت الاسلام محمد جواد سیفی به لقاءالله پیوست+بیانیه آیت الله سیفی مازندرانی

عالم فرزانه استاد سطح عالی حوزه علمیه قم حجت الاسلام محمد جواد سیفی (فرزند آیت الله علی اکبر سیفی مازندرانی)به لقاءالله پیوست

زمان تشیع پنج شنبه 1393/11/30ازمسجد امام حسن عسکری به سمت حرم مطهر .ومراسم اولین شب درگذشت آن مرحوم پنج شنبه1393/11/30بعداز نمازمغرب وعشاءدرمسجد اعظم برگزار میگردد

ضمنامجلس ختمی جمعه شب بعداز نمازمغرب وعشاءدرمسجدرفعت منعقد می گردد.

 بیانیه حضرت آیت الله سیفی مازندرانی دامت برکاته

بسم الله الرحمن الرحیم

وافضل الصلوات علی محمد و آله الطاهرین

انالله و انا الیه راجعون

و من یخرج من بیته مهاجراً إلی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع أجره علی الله

حجه الاسلام و المسلمین محمد جواد سیفی(قدس سره) از فضلای مدقق و از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم بوده و بیش از ده سال حضور فعال در دروس خارج فقه و اصول بنده داشته اند و جدا مشعل فروزان حلقه های مختلف علمی ما بودند  و طی این تلاش مستمر و بی وقفه به مرتبه اجتهاد نائل آمدند. دروس کفایه و رسائل و نیز تقریرات درسشان که شاگردان ایشان تقریر کرده اند گواه نبوغ علمی و بلوغ آن مرحوم به مرتبه ی اجتهاد است در آثار علمی این عالم فرزانه نقاط قوت و وزانت علمی بوضوح مشهود می باشد.

ایشان طبیبٌ دوّارٌ بطبّه بودند و دائماً برای تبلیغ رسالات الله در حوزه های علمیه ی استانها و شهرستانهای مختلف به تعلیم و تربیت طلاب و فضلا اشتغال داشته و نیز در دانشگاههای مختلف کشور در تبلیغ و دفاع از حریم دین و قرآن و مکتب اهل بیت(علیهم السلام)  سعی وافر داشتند.

این عالم نستوه هرگز از تلاش بی وقفه و جهاد علمی و تبلیغی مثال زدنی در دفاع از حریم مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و اعزاز جایگاه ولایت مطلقه فقیه ـ این اصل مترقی مکتب تشیع ـ دریغ نمی ورزیدند و مهمتر از آن سعی فراوان در پیروی از فرامین و رهنمود های مقام معظم رهبری داشتند و اطاعت از ولی امر مسلمین را برای خود بزرگترین فریضه می دانستند.

تا اینکه در سفری به حوزه علمیه مرکز استان کردستان برای أداء وظیفه تعلیم و تربیت طلاب، و فضلاء و اساتید به لقاء الله و پرواز به ملکوت اعلی نائل آمدند.

و بی شک مصداق آیه شریفه: و من یخرج من بیته مهاجراً إلی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع أجره علی الله  میباشند.

عاش سعیداً و مات سعیداً و السلام علیه یوم وُلِد و یوم مات و یوم یُبعث حیاً.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حوزه علمیه قم

علی اکبر سیفی مازندرانی

خواندن 4799 دفعه
Share this article

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

آمار بازدید

امروز
دیروز
آمار کل
512
739
498855
بالا