بیانات آیت الله سیفی مازندرانی درس اخلاق | کظم غیظ

حضرت آیت الله سیفی مازندرانی (حفظه الله):

وقتی انسان مومنِ باغیرت یک فرد بی حجاب با وضع آنچنانی را در خیابان می بیند دلش جریحه دار می شود [و] #غیرت_ایمانی او به جوش می آید، اینجا باید خودش را کنترل بکند [و] نباید عصبانیت را اعلام بکند، چون او مکلف است بر خلاف عصبانیت [عمل بکند، البته این] عصبانیت او در اینجا #مأجور است در نزد خدا [چون] این غیظ و عصبانیتی است که از تعصب دینی است.

اما اگر بخواهد این اجر اول را ضایع نکند [و همچنین اجر نهی از منکر را هم داشته باشد، شرطش] این است که: رعایت حدود نهی از منکر را بکند و در مرتبه‎ی اول با منطق، ملاطفت، #مهربانی [و] احترام گذاشتن به طرف مقابل [برخورد بکند]؛

اینجا باید کظم غیظ بکند [و] صورت بشاش پیدا بکند، با عباراتی ملیح و [همراه با] #مهربانی و محبت مطلب را با #منطق و مجادله‎ی احسن بیان بکند.

 بعضی از مسابقات و برنامه هایی که احیانا توسط #مسئولین هم [برنامه ریزی و برگزار می‎شوند] - مثل مسابقه دو که در شیراز برگزار شد - عین اشاعه فحشاء و از گناهان کبیره است

 نسبت به مسئولینی که در این ماجرا تقصیر یا قصور داشته اند؛

 صرف احضار کردن و در بوق و کرنا کردن در فضای مجازی [با این عنوان] که: «ایشان احضار شد» کافی نیست و باید چنین مسئولینی به اشد وجه #مجازات شوند .

 

 

 

 

 

پارت 1-

 

 

پارت 2-

 

 

 

خواندن 7 دفعه
Share this article
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

بالا