بیانات بسیار مهم آیت الله سیفی مازندرانی (حفظه الله) در مورد #فتنه های جدید

بیانات بسیار مهم آیت الله سیفی مازندرانی (حفظه الله) در مورد #فتنه های جدید


دنیای اسلام و فتنه های پیش رو

« وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ » (آیه 191، سوره بقره)
« أَلَا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا» (آیه 49، سوره توبه)

 هر امری که منجر به هیاهو و غوغای سیاسی،  عقیدتی، مالی و فرهنگی شود که مایه لغزش و ریزش مومنین و انحراف آنان از جاده وسطای حق و صراط مستقیم الهی و سقوط در ورطه ضلالت باشد فتنه است.

مصادیق بارز فتنه در زمان معاصر

1- تجهیز جنود شیطانی داعش و جبهه النصره و امثال آن که در جنگهای نیابتی سران استکبار برای محو شعائر و معالم دین شکل گرفته اند مثل وهابیت عربستان که قبور بقیع را تخریب کرد. امروز این خشونت و ویرانی ها را به عنوان چهره اسلام به جهان معرفی کند و آن را به جای اسلام حقیقی و ناب به دنیا تحمیل کنند.
2- اختلاف افکندن بین حوزه نجف و قم که دو بازوی اصلی اسلامی ناب ضد استکباری هستند، همانطور که فکر مقابل امام راحل را در ایران و عراق ترویج می کردند حتی اینکه امام خمینی ره را به بعضی از بیوت مراجع راه ندادند و در ایران هم از ایشان حمایت نکردند و خط مقابل ایشان را تقویت کردند.

3- هدف قرار دادن نقاط قوت کیان اسلام و مسلمین مثل نیروهای مسلح انقلابی جهان اسلام و تشیع (سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حشد الشعبی و انصار الله )، با مبارزه مالی در قالب کنوانسیون #اف_ای_تی_اف  و  #پالرمو

4️4- بازکردن راه برگشت اسلام آمریکایی به جریان اسلام و تشیع با فرستادن پاپ به نجف و ملاقات با برخی مراجع

5- معرفی اسلام ناب ضدآمریکایی  -که امام راحل پرچمدار آن بود- به عنوان اسلام خشونت طلب، و معرفی اسلام آمریکایی و اروپایی غرب گرا به عنوان اسلام صلح طلب.

6-اسلام را به عنوان دین منفعل و سازگار با طواغیت معرفی کردن. اسلام ناب همان است که دارای ارزشهای انقلابی باشد که مبتنی بر فقه و معارف امامان  معصوم علیهم السلام است که ایشان در اثر مبارزه با طواغیت مستکبر زمان خود، بدست آنان به شهادت رسیدند. فقه ناب اهل بیت همان فقه فعال موثر در قلع و قمع دسائس استعماری مستکبران و طواغیت است، نه فقه منفعل تأثیر پذیر از نقشه های شوم مستکبران.   

 

خواندن 37 دفعه
Share this article
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

خلاصه زندگینامه

ایشان بعد از اینکه کمتر از یکسال در مدرسه صدر بابل مشغول گذراندن برخی دروس مقدماتی بودند در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده ، اعتمادی وآیت الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی ، سید محمد رضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند.

متن کامل زندگینامه استاد

انتقادات و پیشنهادات

شما کاربر محترم می توانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید.

فرم انتقادات و پیشنهادات

بالا